STARTKONTAKTKOMUNIKATYCOVID-19BIPOMEP

Ogółem: 165913
On-line: 2

Komunikaty dla rodziców

Informujemy, iż przedszkole pozostaje nadal zamknięte do dnia 18 kwietnia 2021. Wytyczne jak poniżej. Przedłużona jest także możliwość zasiłku opiekuńczego dla Rodziców, ktorzy w tym czasie muszą opiekować się dziećmi.
 Na podstawie Rozporządzenia Ministerstwa Edukacji i Nauki z dnia 26 marca 2021 r. (Dz. U. 2021 poz. 561) wprowadza się czasowe ograniczenie pracy przedszkola od 29 marca 2029 r. do 11 kwietnia 2021 r.
Przedszkole zapewnia opiekę dzieciom rodziców służby zdrowia oraz służb mundurowych.
Nauczyciele pracują w tym czasie zdalnie za pomocą ustalonych z Rodzicami kanałów komunkacyjnych: dziennik elektroniczny Dzień Smyka oraz grupy zamknięte na portalach społeczościowych. Kancelaria przedszkola pracuje normalnie w godzinach 8.00-15.00. Zapraszamy do kontaktu telefonicznego tel. 412620976 oraz email: pp16@przedszkole.ostrowiec.pl

Środki Bezpieczeństwa w związku z Covid-19

W związku z sytuacją epidemiczną, przychodząc do przedszkola z dzieckiem zachowujemy wszelkie środki ostrożności.

Dzieci, które już uczęszczały do naszej placówki będą odbierane w holu przedszkola przez pracowników przedszkola, a nowe dzieci będą mogły wejść, w okresie adaptacji, razem z rodzicem.

Podczas pobytu dzieci w przedszkolu obowiązują odpowiednie procedury bezpieczeństwa.

Rodzic przyprowadzając dziecko do przedszkola jest zobowiązany:

Uwaga Rodzicu:  pożegnaj się ze swoim dzieckiem wcześniej, aby zminimalizować czas przebywania w budynku.

RODZIC:

1.      Przypomina dziecku o podstawowych zasadach higieny.

2.      Zabrania dziecku przynoszenia do przedszkola jakichkolwiek zabawek, przytulanek
i innych przedmiotów.

3.     Przyprowadza dziecko do przedszkola bez objawów chorobowych.

4.      Komunikuje swoje przybycie dzwonkiem (przy drzwiach wejściowych do  przedszkola).

5.     Wchodzi do budynku tylko jeden rodzic wraz z dzieckiem.

Oczekujący rodzice przed budynkiem przedszkola mają obowiązek zachować wymaganą odległość.

6.     Rodzic wchodzi tylko do pierwszego przedsionka budynku , oddzielonego drzwiami od pozostałej części przedszkola i ma obowiązek:

a)    mieć na twarzy maseczkę, na dłoniach rękawice,

b)    użyć płynu dezynfekującego i poczekać na zmierzenie temperatury dziecku
 i rodzicowi.

7.      Przekazuje dziecko wyznaczonemu pracownikowi i opuszcza przedszkole.

Odbieranie  dziecka z przedszkola:

RODZIC:

1.     Komunikuje swoje przybycie dzwonkiem (przy drzwiach wejściowych do  przedszkola).

2.      Zgłasza przyjście po swoje dziecko i czeka na zewnątrz budynku.

3.     Wyznaczony pracownik przekazuje dziecko rodzicowi dokonując przy nim pomiaru temperatury.

Optymalizacja dla Mozilla FireFox - 1024 x 768                 Projekt: _DM_