STARTKONTAKTKOMUNIKATYBIPOMEP

On-line: 2

Strony: [1][2][3][4] ...[35]

Wakacyjne klimaty na Pikniku Rodzinnym w Kolorowej Akademii

Piknik Rodzinny w PP 16 to już tradycja. W tym roku Pani Dyrektor Katarzyna Dryjas zaplanowała piknik na 18 czerwca i termin okazał się strzałem w dziesiątkę. Już w nastrojach wakacyjnych, po roku wytężonej pracy w miłych okolicznościach przyrody wspólnie cała społeczność przedszkolna i lokalna przybyła do ogrodu Kolorowej Akademii. Swoją osobą zaszczycił nas Pan Prezydent Jarosław Górczyński, który nie szczędził słów pochwały dla przedszkolaków i naszej placówki. Gościliśmy także przewodniczącego Rady Osiedla Pułanki i Radnego Miasta Pana Kamila Stelmasika. W każdym zakątku naszego niezwykłego ogrodu było barwnie i radośnie. Dyrekcja wraz z gronem pedagogicznym i przygotowała mnóstwo propozycji na aktywne spędzenie wolnego czasu dla całych rodzin. Dużo emocji dostarczył turniej szachowy i warcabowy. Ciekawość wzbudzał „Kącik zagadek?”, malowanie na folii i loteria losów. Długie kolejki dzieci ustawiały się do dmuchanej zjeżdżalni, do zabaw z Klaunem, na malowanie buziek i po słodkie przysmaki. Szaleństwo wspólnych zabaw wszystkim chętnym serwowali profesjonalni animatorzy a wesoła muzyka podgrzewała atmosferę. Oczywiście nie zabrakło występów naszych przedszkolaków laureatów miejskich konkursów wokalno-tanecznych, prezentacji artystycznych w języku angielskim i włoskim. Rodzice miło spędzali czas gawędząc w tarasowej kawiarence, gdzie panie kucharki serwowały własne wypieki: pachnącą szarlotkę, pyszny sernik i truskawkowy koktajl. W powietrzu unosił się zapach pieczonej kiełbaski, którą ze smakiem zajadano na ogrodowej polance. Rodzice także wykazali się dużym zaangażowaniem i chętnie włączyli się w udział w pikniku. Mama Kamilki przygotowała stoisko pszczelarskie z degustacją miodów, tatusiowie natomiast zachęcali do wędkarstwa i gry w warcaby. Pani Dyrektor Kasia złożyła podziękowania Rodzicom za całoroczne działania na rzecz przedszkola. Wakacyjna atmosfera udzieliła się wszystkim uczestnikom pikniku i nikt nie miał ochoty wracać do domu. Pozostaną nam miłe wspomnienia z tego słonecznego dnia i uśmiechnięte, radosne dzieci na pamiątkowych zdjęciach.

Projekt „Dogarea” wolontariusze z PG 1 z przedszkolakami

12 czerwca do naszego przedszkola zawitała młodzież z PG 1, która przeprowadza w ramach programu „Zwolnieni w teorii” projekt społeczny, aby uświadomić dzieci, że bardzo ważna jest opieka nad zwierzętami. Nauka odpowiedzialności, cierpliwości ale także właściwego reagowania na zagrożenia ze strony agresywnych czworonogów. Wolontariusze przygotowali dla dzieci zajęcia i gry edukacyjne z elementami zabaw ruchowych i konkursy z nagrodami. W ramach akcji przedszkolaki przekazały dla zwierząt karmę i najpotrzebniejsze artykuły.

Gościmy Stowarzyszenie Ostrower

W Kolorowej Akademii 11 czerwca wielkie poruszenie. Sprawili to nasi goście, którzy przybyli do przedszkolaków z misją rozbudzania wszechstronnych zainteresowań oraz włączenia się w akcję „Cała Polska czyta Dzieciom”. Z inicjatywy Stowarzyszenia Ostrower wspólnie z Miejską Biblioteką Publiczną i uczniami PSP nr 7 pan Kamil Stelmasik i Sebastian Majewski przygotowali dla dzieci wiersze i opowiadania inspirowane rowerem. Przedszkolaki dowiedziały się jakie działania prowadzi Stowarzyszenie Ostrower, co oznacza turystyka rowerowa i oczywiście poznali pasjonatów rowerowych w osobie pana Kamila Stelmasika i Sebastiana Majewskiego. Pan Sebastian Majewski działa też jako BBS Bike , buduje i tworzy rowery i riksze. Na zakończenie niezwykłego spotkania Pan Sebastian sprawił dzieciom ogromną frajdę. Zaprezentował własnoręcznie zrobioną rikszę i wszystkie przedszkolaki zakosztowały przejażdżki tym niesamowitym pojazdem.

Świętokrzyskie jakie cudne…

Szkoła Wrażliwości w Kapkazach – w tym niezwykłym miejscu u podnóża Góry Bukowej w Paśmie Klonowskim Gór Świętokrzyskich nasze „Pszczółki” wraz z rodzicami 4 czerwca spędziły cudowne chwile na łonie przyrody. Kraina wrażliwości, cierpliwości, smaków, zapachów i kolorów wsi świętokrzyskiej. W stodole teatr pod strzechą a na deskach sceny przedstawienie wg legendy świętokrzyskiej, stare instrumenty, stroje świętokrzyskie. W pracowni ceramicznej zabawy w glinie - lepienie kurek i kogucików a w wiejskiej chacie wypieki podpłomyków. Naładowani pozytywną energią, pełni wrażeń i nowych doświadczeń wróciliśmy do domów.

Dzień Dziecka w Kolorowej Akademii

3 czerwca ogród przedszkolny w Kolorowej Akademii został zaczarowany dla przedszkolaków w krainę radosnych i ciekawych zabaw. Był „kącik zagadek”, zabawy z chustą animacyjną, zabawy sportowe: magiczna lina, świat piłek, tunelowe potyczki oraz roztańczona polanka. Pani dyrektor Katarzyna Dryjas wraz z całym personelem przedszkola złożyła dzieciom piękne życzenia i przygotowała dla nich słodkie upominki. W tym dniu nie zabrakło słońca, uśmiechu, wesołej muzyki i pysznych smakołyków dla naszych milusińskich przedszkolaków.

czytaj całość

I miejsce w V Festiwalu Piosenki "Dziecięce Marzenia"

30 maja na deskach sceny w Etiudzie nasz zespół wokalno-taneczny „Szesnasteczki” zdobył I miejsce. Organizatorami wydarzenia była Publiczna Szkoła Podstawowa Nr 1 w Ostrowcu Świętokrzyskim, Miejskie Centrum Kultury oraz Stowarzyszenie na Rzecz Uczniów PSP Nr 1. Celem festiwalu, jak co roku jest promowanie śpiewu, zwłaszcza śpiewu zespołowego. Niejedno dziecko marzy o byciu piosenkarką czy tancerką, a naszym uzdolnionym dziewczynkom „Dziecięce marzenia” się spełniają. Gratulujemy zespołowi i Pani Małgosi Banasik, która przygotowała występ.

Strony: [1][2][3][4] ...[35]

Optymalizacja dla Mozilla FireFox - 1024 x 768                 Projekt: _DM_