STARTKONTAKTKOMUNIKATYBIPOMEP

Ogółem: 116018
On-line: 10

Strony: [1][2][3][4] ...[15]

Współpracujemy ze środowiskiem lokalnym: mikołajkowe zaproszenie do WSBiP, andrzejkowo w Świetlicy osiedlowej „Pułaneczka”

Święty Mikołaj zawitał do Wyższej Szkoły Biznesu i Przedsiębiorczości, w której gościły 6 grudnia przedszkolaki z Kolorowej Akademii – Przedszkola Publicznego nr 16. Spotkanie rozpoczął występ grupy teatralnej Uniwersytetu Trzeciego Wieku WSBiP. Seniorzy zaprezentowali sztukę „Czterej muzykanci z Bremy” braci Grimm. Brawom nie było końca. Następnie przedszkolaki z grup „Pszczółki” z panią Ewą Cichocką i „Jagódki” z paniami Joanną Bojek i Dorotą Dobrowolską kleiły łańcuchy choinkowe, którymi przyozdobiły uczelnianą choinkę.

czytaj całość

Kampania Stop Przemocy „Biała Wstążka”

„Nie krzycz – przytul’’, „Nie bij – kochaj”. Już najmłodsi rozumieją i reagują na nieprawidłowe zachowania, przemoc. Głośno wyrażają swoje emocje, znają swoje prawa. Dlatego nasze przedszkolaki wzięły udział w konkursie plastycznym pod hasłem „Dzieci mówią „nie” przemocy” zorganizowanym przez Zespół Interdyscyplinarny w Ostrowcu Św. pod honorowym patronatem prezydenta miasta Jarosława Górczyńskiego. Wszystkie przedszkola otrzymały wyróżnienia za udział w konkursie.

czytaj całość

Św. Mikołaju wszystkie dzieci Cię Kochają !

Och! Co się działo? 5 grudnia Św. Mikołaj przyszedł do naszego Przedszkola! Wszystkie przedszkolaki czekały z bijącym mocno serduszkiem na tę chwilę. Już od rana przygotowywały się dla Św. Mikołaja: zaświeciły choinkę, wystroiły się w mikołajkowe czapeczki, powtórzyły wierszyki i piosenki mikołajkowe. A Św. Mikołaj dostojnie i w pięknym stroju w asyście śnieżynek z ogromnym workiem prezentów zawitał do nas. Cóż to było za przejmujące spotkanie. Dzieci z uwagą wysłuchały prawdziwej historii o Św. Mikołaju. Odpowiedziały na wszystkie pytania od Św. Mikołaja. Obiecały, że będą grzeczne. W prezencie dla Św. Mikołaja zaśpiewały, zagrały na instrumentach, zatańczyły. A niezwykłe słowa, które dzieci powtarzały przez całe spotkanie „Mikołaju, Mikołaju wszystkie dzieci Cię Kochają” będą rozbrzmiewały w Jego sercu przez cały rok, aż do następnego spotkania. Św. Mikołaj obdarował wszystkie dzieci słodkimi prezencikami i dla każdej grupy przekazał zestaw edukacyjnych zabawek . Do zobaczenia za rok!

Z wizytą u Św. Mikołaja

1 grudnia 2017 dzieci z Publicznego Przedszkola nr 16 w Ostrowcu Św. odwiedziły Wioskę Św. Mikołaja w Bałtowie. Dzieci starannie przygotowywały się na to spotkanie. Uczyły się wierszyków, piosenek dla Św. Mikołaja. Wykonały niezwykły szalik z podobiznami swoich buziek w prezencie dla Św. Mikołaja. Z bijącymi mocno serduszkami, wypiekami na policzkach dzieci z grupy „Słoneczek” oczekiwały na spotkanie ze Św. Mikołajem. Nadszedł wyczekiwany moment. Św. Mikołaj powitał wszystkie dzieci w towarzystwie pięknej Śnieżynki. Każde dziecko otrzymało prezent, usiadło na kolanach Św. Mikołaja, pogłaskało Go po długiej brodzie. Słoneczka podarowały Św. Mikołajowi szalik i występy artystyczne. Kolejne emocje wzbudziła Lodowa Kraina Królowej Śniegu i spotkanie z Królową Śniegu. Dzieci wysłuchały z zainteresowaniem baśni Hansa Chrystiana Andersena o „Królowej Śniegu” i obejrzały w wykonaniu czarnoksiężnika pokaz magii i iluzji. W radosnej , świątecznej atmosferze Pani Jodełka zaprosiła dzieci na warsztaty plastyczne podczas których dzieci malowały gipsowego aniołka i dekorowały go magicznym pyłem. W magii Świąt, która zagościła w serduszkach dzieci i z pięknymi aniołkami dzieci powróciły do przedszkola i czekają na odwiedziny Św. Mikołaja w przedszkolu.

czytaj całość

„Pluszowy Miś w rytmie Rock&Rolla”

Z okazji Światowego Dnia Pluszowego Misia 23 listopada 2017r. w Osiedlowym Domu Społecznym „Malwa” odbyły się Prezentacje Dziecięce. Przedszkolaki miały okazję zaprezentować zdolności artystyczne na scenie. Nasze utalentowane biedroneczki: Iza, Kamilka, Gabrysia i Zosia zaprezentowały piosenkę pt. „Zostań moją przyjaciółką”. Impreza miała na celu zintegrowanie środowisk przedszkolnych oraz popularyzację dziecięcej twórczości artystycznej. Dzieciaki doskonale się bawiły i były bardzo szczęśliwe przytulając misie maskotki do swojego serduszka, które wręczył każdemu dziecku organizator imprezy Niepubliczny Żłobek i Przedszkole „Pajacyk”. W naszym przedszkolu w Dniu Święta Pluszowego Misia także żaden miś i przedszkolak nie czuł się smutny i samotny. Pluszowe misie są pierwszymi i najważniejszymi przyjaciółmi dzieci. Były zabawy z misiami, przyjęcia dla misiów, spacerki i kołysanki z misiami.

Laur Mistrza Nowoczesnej Edukacji

24 listopada 2017 r. w Centrum Kongresowym Targów Kielce, podczas II Forum Nowych Technologii i Innowacji w Edukacji i Nauce, miał miejsce Finał Konkursu Laur Mistrza Nowoczesnej Edukacji. Konkurs odbywał się pod Honorowym Patronatem Ministra Edukacji Narodowej. Organizatorami konkursu są: Europejskie Stowarzyszenie Dialogu Edukacyjnego, Kuratorium Oświaty w Kielcach oraz Targi Kielce. Celem zainicjowanego przedsięwzięcia było nagrodzenie placówek, które wyróżniają się stosując w swojej codziennej praktyce nowe rozwiązania technologiczne, innowacyjne metody i programy nauczania.

Strony: [1][2][3][4] ...[15]

Optymalizacja dla Mozilla FireFox - 1024 x 768                 Projekt: _DM_