STARTKONTAKTKOMUNIKATYBIPOMEP

On-line: 4

Strony: [1][2][3][4] ...[23]

Dzień Przedszkolaka w Kolorowej Akademii

W ramach obchodów Dnia Przedszkolaka w Publicznym Przedszkolu nr 16 zaplanowano moc atrakcji. 21 września w przedszkolnym ogrodzie zebrały się dzieci z wszystkich grup, aby wspólnie przeżywać swoje święto. Pani dyrektor Katarzyna Dryjas wraz z gronem pedagogicznym złożyła dzieciom życzenia i panie odśpiewały „Sto lat…”. Następnie przygotowały dla przedszkolaków niespodziankę, którą schowały w ogrodzie, a zadaniem dzieci było ją odszukać. Jakaż była radość, gdy dzieci odnalazły wielką paczkę z czerwoną kokardą w rabatce lawendowej. Było uroczyste otwarcie prezentu w którym było mnóstwo słodyczy. Dzieci spędziły miłe przedpołudnie w tańcu, zabawach przygotowanych specjalnie na tę okazję, biorąc udział w różnorodnych sportowych konkurencjach. Największą atrakcją okazała się mega dmuchana zjeżdżalnia. Był dużo śmiechu, radości i niezapomnianych wrażeń. Panie kucharki przygotowały piknikowe smakołyki: pyszny owocowy koktajl, świeże sezonowe owoce, lemoniadę itp. Znowu poczuliśmy wakacyjny klimat, a słoneczna pogoda nigdy na plenerowych imprezach nie opuszcza Kolorowej Akademii. Chyba jesteśmy bardzo grzeczni.

Spotkania ze sztuką w Kolorowej Akademii

20 września do naszego przedszkola zawitało Studio Teatralne „SKRZAT” z Krakowa z przedstawieniem pt. „O babci, krasnalu i kolorowych kulkach". Poznaliśmy w nim krasnala, który martwił się nadchodzącą jesienią, gdyż nie miał ciepłego ubranka. Na szczęście w bajce była babcia Danuta, która zrobiła mu sweterek na drutach. Bajka była zabawna i pełna humoru, a dobrą zabawę zapewniły m.in. wesołe postaci wspomnianej już babci Danuty i krasnala oraz kota psotnika, zajączka i myszki. Dzieci aktywnie uczestniczyły w prezentowanej sztuce, żywo reagowały na pojawiających się nowych bohaterów. Podczas przedstawienia panowała atmosfera pełna radości, śmiechu oraz zabawy z aktorami.

Przedszkolaki na Pikniku strażackim

14 września w siedzibie Komendy Powiatowej PSP w Ostrowcu Św. odbył się piknik strażacki pn. "Zostań strażakiem na jeden dzień" z okazji 100 rocznicy odzyskania niepodległości przez Polskę. Przedszkolaki z Kolorowej Akademii odpowiedziały na zaproszenie i licznie uczestniczyły w imprezie. Piknik miał na celu przede wszystkim propagowanie bezpieczeństwa pożarowego, przeciwdziałania różnego rodzaju zagrożeniom, promowanie aktywności ruchowej i rekreacyjnego sposobu spędzania wolnego czasu. Dla najmłodszych uczestników przygotowano moc atrakcji; pokazy ratownicze, gaśnicze, strażacy uwalniali poszkodowanych zakleszczonych w pojeździe przy użyciu sprzętu hydraulicznego. Z trzeciego piętra wspinalni ratownicy używając lin, bloczków, uprzęży ewakuowali dwie zagrożone osoby. Nie zabrakło również sportów pożarniczych w wykonaniu najlepszych zawodników a dzieci mogły rywalizować ze sobą w konkurencji „hydronetką do celu”. Kształcenie na stanowisku ratownictwo medyczne w tym udzielanie kwalifikowanej pierwszej pomocy prowadziła ostrowiecka grupa PCK. Cały czas dla dzieci dostępne były wszystkie pojazdy i sprzęt, można było również zwiedzić Jednostkę Ratowniczo Gaśniczą oraz Stanowisko Kierowania Komendanta Powiatowego PSP w Ostrowcu Św. Na zakończenie wszyscy uczestnicy otrzymali pamiątkowe gadżety i upominki. Nasze Jagódki i Biedronki na pewno zostaną strażakami i nie tylko na jeden dzień - marzenia się spełniają.

Opiekunowie ogrodu w akcji

Funkcja „Strażnika ogrodu” jest bardzo lubiana i rozchwytywana przez dzieci. Kolejna ogrodowa niespodzianka – nowa piaskownica, porządkowana przy udziale dzieci. Mamy odnowioną, kolorową piaskownicę. Przedszkolaki z ogromnym zapałem i radością pomagały Panu Jurkowi w pracach ogrodowych: zbierały patyki, kamienie, rozwoziły piasek. W okresie jesiennym prac ogrodowych nie zabraknie dla wszystkich chętnych dzieci. Czekamy na polską złotą jesień.

Wędrująca filharmonia w Kolorowej Akademii

11 września odbyły się dla wszystkich przedszkolaków „Warsztaty rozwijające kompetencje muzyczne dzieci – część IV” prowadzone przez Pana M. Jóźwika „Wędrująca filharmonia”. W naszym przedszkolu odbywają się cyklicznie spotkania z „żywą muzyką”. Prowadzący zachęcał przedszkolaków do zabawy: dzieci ilustrowały muzykę ruchem, brały udział w konkursach, tworzyły żywą orkiestrę, chętnie odpowiadały na pytania prowadzącego dotyczące wykonywanych utworów. Spotkanie z muzykującym artystą sprawiło wiele radości i dostarczyło mnóstwo wrażeń.

czytaj całość

Ogrodowe niespodzianki – „Ścieżka sensoryczna”

Kolorowa Akademia może pochwalić się pięknym ogrodem przedszkolnym. Bogactwem wyjątkowych drzew, niezwykłą architekturą krajobrazu, zakątkami z pięknymi roślinami , pięknym placem zabaw. Jest to zasługa wielu pokoleń ludzi, którzy dbali o ogród i oczywiście naszych małych strażników przyrody, którzy wychowują się w murach naszego przedszkola. Pani Dyrektor Katarzyna Dryjas dokłada wielu starań, aby nasz ogród wyróżniał się i podejmuje nowatorskie działania, aby zapewnić dzieciom wszechstronny rozwój. W naszym ogrodzie została utworzona „ścieżka sensoryczna”. Celem ogrodu doświadczeń jest zapewnienie bezpiecznego miejsca, umożliwiającego dzieciom zabawę, naukę i poznawanie otaczającego świata zmysłami. Ogród wraz ze ścieżką sensoryczną wpływa na pobudzanie wrażeń i wyobraźni dotykowej, rozwój motoryki, równowagi oraz koordynacji. Na ścieżce sensorycznej dziecięce stopy i dłonie połaskocze żwirek, piasek, kamienie, kora, drewniane „plastry” . I nie jest to koniec ogrodowych niespodzianek.

Strony: [1][2][3][4] ...[23]

Optymalizacja dla Mozilla FireFox - 1024 x 768                 Projekt: _DM_