STARTKONTAKTKOMUNIKATYCOVID-19BIPOMEP

On-line: 1

Strony: [1][2][3][4] ...[46]

Przedszkolaki witają Wiosnę

Przyszła wiosna do niedźwiedzia: - zbudź się misiu, zbudź! Pogłaskała słonkiem, dzyń, dzyń leśnym dzwonkiem. Zbudź się misiu, zbudź się misiu, a on śpi i już! Najmłodsze przedszkolaki słowami piosenki podczas zabawy oznajmiły o nadejściu wiosny. Wiosna zawitała do wszystkich grup. Dzieci powitały wiosnę na osiedlu i w przedszkolu. Z radością przeżywały nadejście wiosny. Przygotowały krótkie wiosenne przedstawienia. Przedszkolaki przebrane za bociany, żabki, biedronki i motylki, tańcem, wierszem i piosenkami przywitały najpiękniejszą porę roku – Wiosnę. Udały się na wiosenny spacer, aby poszukać oznak wiosny w przyrodzie. Dzieci powróciły do przedszkola z nadzieją, że upragniona wiosna na dobre pozostanie z nami i zazieleni łąki, drzewa, trawy.

Pasowanie na Przedszkolaka

W Kolorowej Akademii 22 marca 2021 w wiosennym nastroju odbyła się Uroczystość Pasowania na Przedszkolaka. Pasowanie na Przedszkolaka to pierwsza tak ważna uroczystość przedszkolna dla najmłodszych dzieci z grupy „Krasnoludków” i „Słoneczek”. Uroczystość ta w dużym stopniu stanowi zakończenie procesu adaptacyjnego dzieci do warunków i zasad panujących w przedszkolu. Podczas uroczystości pasowania maluchy swoim zachowaniem potwierdziły, że dobrze się czują w przedszkolu. Odświętny strój dzieci, obecność Pani Dyrektor i wystrój sali podkreśliły doniosłość wydarzenia. Przedszkolaki pięknie zaprezentowały się poprzez recytację, śpiew i taniec. Następnie po przyjęciu ślubowania Pani Dyrektor Katarzyna Dryjas dużym drewnianym ołówkiem dokonała pasowania każdego przedszkolaka. Na pamiątkę tego ważnego wydarzenia dzieci otrzymały pamiątkowe Dyplomy Pasowania na Przedszkolaka i słodką niespodzianką. Duma rozpierała każdego maluszka. Przedszkolakom życzymy, aby nowy rozdział w ich życiu, w roli przedszkolaka przyniósł im wiele radości, samych pogodnych i przyjemnych chwil w gronie kolegów oraz ciekawych doświadczeń.

Przygoda z teatrem

W ubiegłym tygodniu w Kolorowej Akademii przedszkolaki zdobywały wiedzę na temat teatru w ramach realizowanego projektu „W teatrze”. Dzieci zgromadziły wiadomości co to jest teatr, przedstawienie teatralne, pacynki, kukiełki, marionetki, na czym polega zawód aktora i same zaproponowały jaką formę teatralną zaprezentują. Pszczółki stworzyły teatrzyk kukiełkowy, pracowały w małych grupkach i tworzyły scenki teatralne na wybrany przez siebie temat np. „Wycieczka w góry”, „Droga do przedszkola” itp. Maluszki przebierały się i wcielały w różnych bajkowych bohaterów, kłaniali się jak król i królowa, naśladowały księżniczki, wilka, babcię, krasnoludki. Bawiły się teatrzyk pacynek, który był niezwykle barwny i wesoły. Natomiast Jagódki stworzyły własny spektakl i wystąpiły w roli aktorów. Przedstawienie pt. „Na Jagodowym Zamku” przygotowały same pod czujnym okiem Pani Renaty Abramczyk. Dzieci wymyśliły również rolę dla pani Dyrektor Kasi i dla pani Renatki. Przygotowały scenografię, bilety i zaprosiły całą społeczność przedszkolną na niezwykłe teatralne wydarzenie. Przedszkolaki z wielkimi emocjami obejrzały spektakl a aktorów nagrodziły bisami. Dla dziecka kontakt ze sztuką jest bardzo ważnym elementem w rozwoju emocjonalnym i społecznym. Zajęcia teatralne stanowią nie tylko wspaniałą rozrywkę ale w niesamowity sposób otwierają przed dziećmi nowe możliwości. Przełamują lęki, budują poczucie własnej osobowości, kształtują i pielęgnują poprawną mowę, rozwijają wyobraźnię.

Niezwykły Dzień Mężczyzn w Przedszkolu

10 marca gościł w Kolorowej Akademii Pan Prezydent Jarosław Górczyński. Dzieciaki od rana były podekscytowane i przygotowywały niespodzianki. Grupa Jagódki zrobiła wywiad z Panem Prezydentem. Dzieci były ciekawe czy dużo Pan Prezydent pracuje, czy przez cały czas jest w swoim gabinecie, czy rozmawia z innymi miastami i krajami, jak dużo ma pracowników i czy mógłby zarządzić żeby w ogrodzie budowlańcy zbudowali domek na drzewie. Grupa Biedronki zaprosiła Pana Prezydenta na szczególny koncert i wykonała utwór- Walc Hoffmanowej. Dzieciaki złożyły też życzenia i podarowały własnoręcznie wykonane laurki oraz koszulkę z logo przedszkola a tym samym przyjęły gościa w poczet społeczności Przedszkola Publicznego nr 16.

Kwiaty dla Pań

8 marca w Kolorowej Akademii był słodki, pachnący, kolorowy i uroczysty. Dziewczynki wystrojone, odświętnie ubrane z uśmiechem na twarzy witały w tym szczególnym dniu swoich kolegów słowami: Dzisiaj rządzą dziewczyny. W ciągu dnia było tylko milej: piękne życzenia, kwiaty, słodkie upominki, prezenciki i komplementy. Tak, to wspaniałe, wielkie Święto, więc śpieszą chłopcy i panowie z bukietem życzeń w barwach kwiatów – Uśmiechnąć się do Wszystkich Kobiet.

Walentynki - przedszkolaki o miłości

Pięknie o miłości opowiedziały przedszkolaki Pani z Radia Rekord, która odwiedziła nasze przedszkole. Serca dzieci otwarte są szeroko na to cudowne uczucie. Można kochać bliską osobę, ukochane zabawki, zwierzątko, roślinkę, sympatię, a sposoby wyrażania tego uczucia są przedszkolakom doskonale znane. Wiedzą, że wystarczy miły gest, troska, szacunek, wspólna zabawa. Całe dobro tego świata rodzi się z miłości. Tak stwierdziły nasze przedszkolaki.

Strony: [1][2][3][4] ...[46]

Optymalizacja dla Mozilla FireFox - 1024 x 768                 Projekt: _DM_