STARTKONTAKTKOMUNIKATYBIPOMEP

On-line: 2

Strony: [1][2][3][4] ...[33]

W krainie magii i Alladyna

16 maja Kolorową Akademię odwiedził magik Alladyn i przeniósł przedszkolaki w świat iluzji i magii. Niezwykłe sztuczki, pełne humoru zachwycały dzieci. Były gromkie brawa, czarujące dziecięce rączki, oczy pełne zdziwienia i szeroko otwarte buźki przedszkolaków. Godzina super zabawy, zaskakujących zdarzeń i cudowny świat fantazji.

Koncert wędrującej filharmonii

Niezwykłe chwile z muzyką, instrumentami, operą przeżyły nasze przedszkolaki 9 maja w cyklicznym spotkaniu podczas koncertu wędrującej filharmonii pt. „Stanisław Moniuszko – narodziny polskiej opery”. 5 maja 2019 obchodzono 200 rocznicę urodzin jednego z najwybitniejszych w historii polskich kompozytorów – Stanisława Moniuszki. Podczas koncertu w naszym przedszkolu główną muzyczną atrakcją była muzyczna zabawa do słów pieśni U prząśniczki siedzą Jana Czeczota, poety okresu romantyzmu. Kompozytorem melodii do pieśni U prząśniczki siedzą był najsławniejszy polski kompozytor Stanisław Moniuszko. Pieśń U prząśniczki siedzą jest jedną z pierwszych pieśni jakie dzieci uczą się w szkole podstawowej. W muzycznej zabawie artysta wykorzystał prawdziwe wrzeciono na którym dzieci nakręcały nici i porównywały ich długość do słów pieśni: U prząśniczki siedzą jak anioł dzieweczki, Przędą sobie, przędą jedwabne niteczki. Kręć się kręć wrzeciono, wić się tobie, wić! Ta pamięta lepiej, czyja dłuższa nić! Kręć się kręć wrzeciono, wić się tobie, wić! Ta pamięta lepiej, czyja dłuższa nić! Koncerty wędrującej filharmonii i towarzyszące im warsztaty muzyka są impulsem do rozwoju dzieci, doskonalenia śpiewu, rozpoczęcia nauki gry na instrumentach, również tańca, czy rysowania.

czytaj całość

„Nowe przygody koziołka Matołka”

6 maja zawitali do Kolorowej Akademii po raz kolejny niezwykle lubiani i wyczekiwani przez dzieci aktorzy teatru SKRZAT. Tym razem poznaliśmy niezwykle wesołe i ciekawe przygody koziołka zwanego "Matołkiem". Koziołek Matołek zatrzymał się na chwilę w naszym przedszkolu. Przeżył liczne , śmieszne sytuacje i niebezpieczeństwa, ale za każdym razem wychodził z nich cało. Na swojej drodze do Pacanowa spotykał ciekawe osoby, oraz dotarł w najdalsze zakątki świata. Śmiechu było wiele!

Marsz dla Autyzmu

Kwiecień to miesiąc świadomości autyzmu. Z tej okazji w przedszkolu został zorganizowany dzień wiedzy o autyzmie. Pani logopeda przeprowadziła pogadankę z dziećmi ze starszych grup przedszkolnych, uświadamiając im na czym polega specyfika tego zaburzenia. Dzieci wzięły również udział w marszu niosąc transparenty oraz niebieskie baloniki. Dlaczego niebieskie? Ponieważ kolor ten jest symbolem osób autystycznych. Głównym celem marszu było zsolidaryzowanie się z osobami dotkniętymi tym zaburzeniem rozwoju. Organizatorem dnia autyzmu była logopeda Krystyna Wesołowska.

Konkurs Logopedyczny

W kwietniu 2019 r. zostały ogłoszone wyniki konkursu logopedycznego pt.: LogoZwierzaki - niezłe rozRRRabiaki". Konkurs skierowany był do wszystkich dzieci uczęszczających do naszego przedszkola. Wpłynęło aż 34 prace. Dzieci z dużym zaangażowaniem przygotowały swoje prace, dlatego też jury miało bardzo trudny wybór. Jury zdecydowało o wyróżnieniu 8 dzieci za samodzielność oraz za współpracę z rodzicami. Wszyscy laureaci konkursu zostali nagrodzeni gromkimi brawami, dyplomami i nagrodami. Serdecznie dziękujemy wszystkim przedszkolakom za przygotowanie pięknych prac. Życzymy również dalszych sukcesów oraz motywacji do brania udziału w konkursach. Organizatorem konkursu była Pani logopeda - Krystyna Wesołowska.

Mali ekolodzy z Kolorowej Akademii w terenie

„Pszczółki” w lesie, „Krasnoludki” w ogródkach działkowych, „Żabki” przy stawie, „Słoneczka” świeciły swoim blaskiem czyli równowaga w przyrodzie zachowana. Przedszkolaki z Kolorowej Akademii jako mali strażnicy przyrody i czujni ekolodzy na łonie natury. W tygodniu obchodów Światowego Dnia Ziemi dzieci wyruszyły na wycieczkę do parku miejskiego i do lasu, aby dostrzec uroki i problemy planety, na której żyją. Dla przedszkolaków był to moment ekologicznej refleksji jak uchronić i pomóc naszej kochanej Ziemi, ale także spojrzeć i zachwycić się pięknem natury. Przedszkolaki zamanifestowały swoje ekologiczne postawy i udowodniły, że potrafią dbać o środowisko.

Strony: [1][2][3][4] ...[33]

Optymalizacja dla Mozilla FireFox - 1024 x 768                 Projekt: _DM_