STARTKONTAKTKOMUNIKATYBIPOMEP

Ogółem: 124575
On-line: 10

Strony: [1][2][3][4] ...[22]

Konkurs plastyczny „Kocham swoje miasto – Ostrowiec Świętokrzyski”

Podczas Pikniku Rodzinnego 15 czerwca zostały ogłoszone wyniki konkursu plastycznego pod hasłem „Kocham swoje miasto – Ostrowiec Świętokrzyski. Organizatorem konkursu było nasze przedszkole Kolorowa Akademia. Konkurs miał zasięg ogólnomiejski i skierowany był do dzieci 5-6 letnich. Technika wykonania prac była dowolna. Głównym celem konkursu było uwrażliwienie dzieci na piękno swojego miasta: zabytki, pomniki itp., rozbudzanie kreatywności oraz twórczej inwencji dziecka. Wśród laureatów konkursu była : Karolina Grudniewska z PP nr 21, Maja Pucuła z PP nr 15, Jakub Stołowski z PP nr 11 i Maksymilian Pacek z PP nr 16. Wszystkim dzieciom serdecznie gratulujemy. Wystawę pokonkursową można było podziwiać podczas pikniku.

Piknik Rodzinny

W piątkowe popołudnie 15 czerwca cała społeczność przedszkolna, dzieciaki wraz z rodzicami i rodzeństwem, lokalna społeczność, zaproszeni goście w pięknym ogrodzie Kolorowej Akademii miło spędziły czas. Jak co roku dopisała nam piękna pogoda i wspaniała atmosfera. Każdy mógł wybrać dla siebie coś miłego i ciekawego. Zabawy z profesjonalnymi animatorami, którzy przygotowali animacje dla dzieci i rodziców: świat baniek, zabawy zręcznościowe, konkurencje sportowe: przeciąganie liny, pełzające dżdżownice, układy taneczne. Wspaniale prezentowała się zjeżdżalnia „Ośmiornica” przy której ustawiała się niekończąca kolejka. Było wielkie malowanie: na folii, na drzewach, malowanie buziek. Przyjaciel przedszkolaków kolorowy klaun czarował balonowe cuda. Dla miłośników wędkarstwa również przygotowano niespodzianki. Przedstawiciele firmy Remondis przyjmowali elektrośmieci i makulaturę. Dzieciaki mogły odpocząć w rozwieszonych pod drzewami hamakach, w tarasowej kawiarence kosztując pysznych ciast, lodów i owocowych koktajli lub na zielonej trawce zajadając się kiełbaskami z grilla. Wspólna zabawa z rodzicami, moc niespodzianek sprawiły, że uśmiech i radość dzieciaków zabraliśmy do naszych domów. Pani Dyrektor przedszkola Katarzyna Dryjas również do domu wróciła z pikniku z kotkiem – oczywiście na swojej buzi. Dziękujemy Pani Dyrektor za super atrakcje i wspaniałą zabawę.

Dzień Dziecka w Kolorowej Akademii

4 czerwca w przedszkolu królowały dzieciaki – obchodziliśmy uroczyście Dzień Dziecka. Nasz ogród przedszkolny został zaczarowany w Krainę Tęczy. Były twórcze niespodzianki ; Wiatrem malowane – do muzyki zawieszanie na sznurku rozwieszonym między drzewami kolorowych bibułek, wstążeczek, tasiemek. Piaskowe obrazy – malowanie piaskiem w piaskownicy. Niespodzianka dla tulipanka – malowanie farbami tekturowych tulipanów. Tęczowe chodniki – malowanie kredą na chodnikach. Zamek dla krasnoludków – zabawa konstrukcyjna z drewnianych elementów w ogródkach sensorycznych. Pniaki cudaki – malowanie pastelami. Sportowe wygibasy w tunelach, z chustą, z piłką. Występy artystyczne: skecz „Żaba” – „Pszczółki”, piosenki : „Jak? Gdzie? Dlaczego?” i „Piegowata piosenka” – Biedronki, piosenka „Żabki” – „Pszczółki”. Ten dzień był niezwykły z piękną słoneczną pogodą i tak jak dzieciaki powtarzały w głośnym okrzyku: Z nami świat jest kolorowy, Z nami uśmiech gości wciąż, My dzieciaki posiadamy super moc.

Pszczółki w Magicznych Ogrodach

Święto Rodziny nasze „Pszczółki” obchodziły w magicznym ogrodzie, w baśniowej scenerii w otoczeniu pięknej przyrody z ukochanymi rodzicami. Te piękne chwile pełne wspólnej zabawy, niezwykłych doznań, wrażeń na długo pozostaną dzieciom w pamięci. Cudownie było korzystać z dobrodziejstw ogrodu, bajkowych zabaw, magicznych wędrówek. Dzieci szczęśliwe, uśmiechnięte i zmęczone nie chciały opuszczać bajkowej krainy.

Krasnoludki na leśnej polanie

W dniu 29 maja grupa Krasnoludki świętowała rodzinnie w gospodarstwie Agro-turystycznym w miejscowości Dębowa Wola. Dzieci i rodzice wraz z panią Renatą i panią Anią zwiedziły las podróżując bryczką zaprzężoną we wspaniały konie. Pan gospodarz zabrał wszystkich również na spacer po lesie , gdzie dzieci mogły zobaczyć norę lisa, miejsce gdzie są dokarmiane leśne zwierzęta tj. sarenki itp. Po drodze nie umknęło dzieciom tak słodkie znalezisko jakim są poziomki. Był czas na zawody w przeciąganiu liny, skoki w workach i inne , które przyniosły wiele emocji, radości –rodziców z zabaw sportowych, a dzieciom z dopingu. Dzieci zaprezentowały również mini koncert ,, Dla mamy i dla taty” uwieńczone wręczeniem Rodzicom wykonanych przez dzieci laurek. Wszyscy ze smakiem zajadali się bigosem i kiełbaską z ogniska. Dużą atrakcją cieszyły się zabawy na placu zabaw i basenie kulkowym- wśród dzieci oraz rodziców. Wyjazd rodzinny z rodzicami to był piękny czas integracji , wspólnej zabawy jak również poznanie Eko systemu jakim jest las.

czytaj całość

Święto Rodziny to wspaniały czas spędzony wspólnie z rodzicami.

30 maja 2018 roku dzieci z grupy „Biedronki” wraz ze swoimi rodzicami, odwiedzili Park Etnograficzny w Tokarni, gdzie mogły poznać historię naszego regionu. Szczególnie podobała się dzieciom stara apteka, sklep, dawna szkoła, dworek Leszczyńskich. Dzieci uczestniczyły w lekcji muzealnej „ Dawne gry i zabawy ludowe” gdzie mogły poznać jak dzieci dawniej spędzały wolny czas. Zabawa była wspaniała.

Strony: [1][2][3][4] ...[22]

Optymalizacja dla Mozilla FireFox - 1024 x 768                 Projekt: _DM_