STARTKONTAKTKOMUNIKATYBIPOMEP

On-line: 13

Strony: [1][2][3][4] ...[17]

Bezpieczne ferie

W oczekiwaniu na zimowy czas wypoczynku i zabaw przedszkolaki 2 lutego spotkały się z przedstawicielem Straży Miejskiej, który przypomniał dzieciom jak należy się zachowywać podczas zimowych zabaw z rówieśnikami oraz rodzicami. Dzieci ustaliły wraz z panem Strażnikiem Miejskim, że aby czas zimowego wypoczynku był pełen radosnych i niezapomnianych wrażeń zawsze musimy pamiętać o zasadach bezpieczeństwa.

Bal karnawałowy 2018

Karnawał to czas zabawy, radości, spotkań. Bal karnawałowy dla przedszkolaków to dzień niezwykły, często wyczekiwany przez wiele tygodni, poprzedzony przygotowywaniem odpowiedniego stroju. Tego dnia już od rana w przedszkolu pojawiały się kolorowe postacie. Dzieci przebrane były za bohaterów znanych bajek, w salach przedszkolnych można było spotkać wróżki, królewny, delikatne motylki, rycerzy, piratów, policjantów, Spider-Mana, Batmana, ... nie sposób zliczyć i wymienić tych wszystkich postaci. Rozpoznać dzieci było bardzo trudno. W pierwszej kolejności dzieci miały możliwość pozowania do zdjęcia grupowego oraz zdjęć indywidualnych. Wystrój sali wprowadził w radosny nastrój oraz zachęcał wszystkich do wesołej zabawy. Wspaniała muzyka porwała wszystkie dzieci do tańca, wspólnych zabaw i pląsów. Buźki dzieci promieniały radością i szczęściem.

Gościliśmy w PSP nr 1

Już po raz kolejny zostaliśmy zaproszeni do PSP nr 1. Tym razem było to spotkanie z małymi aktorami –uczniami z klasy 3d i ich wychowawczynią panią Elwirą Jasiak, które przedstawiły bajkę pt. „Czerwony Kapturek”. To niezwykłe artystyczne wydarzenie odbyło się 29 stycznia. Niezwykłe, bo niezwykła bajka. Zły wilk miał trudny wybór, bo spotkał nie jednego Czerwonego Kapturka, ale Kapturka: Murzynkę, Japonkę, Indiankę, Hinduskę itd. Piękna fabuła, scenografia, oprawa muzyczna, aktorstwo wyjątkowych uczniów sprawiło, że dzieci obejrzały bajkę z ogromnym zainteresowaniem i uwagą. Po artystycznych wrażeniach dzieci zaspokoiły swoją ciekawość co kryją mury szkolne i ruszyły na wycieczkę po szkole. Dużo emocji dostarczyło im spotkanie kolegów z przedszkola już w roli uczniów, którzy zaprosili ich do swoich klas. Przedszkolaki miały okazję zobaczyć bibliotekę, świetlicę, gabinet pielęgniarki, szatnie, stołówkę, usłyszeć dzwonek szkolny i zobaczyć szkołę tętniącą życiem. Pani Dyrektor zaprosiła dzieci na dni otwarte szkoły w marcu 2018r.

Przedszkolny talent show

26 stycznia nasze „Biedronki” zaprezentowały się w ognistym cancanie prosto z paryskich scen w tanecznym show. „Tańce z różnych stron świata” w wykonaniu ostrowieckich przedszkolaków na deskach sceny Kina „Etiuda” oczarowały wszystkich przybyłych na imprezę. Atmosfera prawie jak podczas brazylijskiego karnawału: piękne stroje, wyśmienite tancerki i tancerze, hiszpańskie, japońskie, czeskie taneczne szlagiery. Uczta dla oczu i uszu. Wspaniała zabawa i integracja dla najmłodszych, Organizatorem imprezy było Publiczne Przedszkole nr 7. Impreza, została zorganizowana pod patronatem prezydenta Ostrowca Świętokrzyskiego Jarosława Górczyńskiego. Ogniste tancerki z Kolorowej Akademii czekają na Was największe sceny świata. Powodzenia !

Dzień Babci i Dziadka w Kolorowej Akademii

Kolorowa Akademia uroczyście świętowała Dzień Babci i Dziadka. Przedszkolaki przygotowały specjalny koncert dla swoich ukochanych Babć i Dziadków, który odbył się w sali Kina Etiuda. Program był bardzo różnorodny. Na początku goście przenieśli się w świat Straussa podczas występu zespołu „Srebrne Dzwonki”. Następnie na scenę wkroczyły maluchy z gitarami by porwać Babcie i Dziadków w rytmy rock and roll’a. Nie zabrakło też akcentów ludowych , na scenie zabrzmiała m.in.: pieśń „Góralko Halko”. Piękne wiersze , piosenki o Babci i Dziadku, tańce, barwne stroje robiły wrażenie. Prawdziwą furorę jednak zrobiła grupa taneczna z energetycznym francuskim tańcem CanCan, za który dzieci zebrały prawdziwe owacje. Uroczystość zakończyła się gromkim „Sto lat” dla ukochanych gości. Dzieci z Kolorowej Akademii składają serdeczne życzenia wszystkim Babciom i Dziadkom.

Życzenia noworoczne

Wszelkiej pomyślności i zmian tylko na lepsze. Wielu pięknych, szczęśliwych chwil, uśmiechu oraz sił i wytrwałości w dążeniu do wytyczonych przez siebie celów. Nowy Rok niech przyniesie spełnienie nadziei i oczekiwań, zaś życie prywatne i zawodowe przysporzy radości oraz satysfakcji. Niech się Państwu darzy! Życzy Dyrekcja i Personel Przedszkola.

Strony: [1][2][3][4] ...[17]

Optymalizacja dla Mozilla FireFox - 1024 x 768                 Projekt: _DM_