STARTKONTAKTKOMUNIKATYBIPOMEP

Ogółem: 135333
On-line: 11

Strony: [1][2][3][4] ...[31]

III Międzynarodowy konkurs pt. „PIĘKNĄ POLSKĘ ROZSŁAWIAMY, BO 100 LAT NIEPODLEGŁOŚCI MAMY”.

Przedszkole Publiczne Nr 16 im. Kolorowa Akademia w Ostrowcu Św. wzięło udział w III Międzynarodowym konkursie fotograficzno-plastyczno-konstrukcyjnym pt. „PIĘKNĄ POLSKĘ ROZSŁAWIAMY, BO 100 LAT NIEPODLEGŁOŚCI MAMY”. Organizatorami konkursu było Polskie Stowarzyszenie Dalton oraz Przedszkole nr 54 w Lublinie. Celami konkursu było: • Rozwijanie samodzielności dzieci. • Kształtowanie odpowiedzialności za wykonanie powierzonego zadania. • Wdrażanie do zgodnej współpracy w sytuacjach zadaniowych. • Kształtowanie umiejętności odczytywania instrukcji czynnościowych zgodnie z założeniami pedagogiki Planu Daltońskiego. • Kształtowanie poczucia sprawstwa – „potrafię to zrobić”. • Rozwijanie pomysłowości i kreatywności nauczycieli w interpretacji tematu. • Integrowanie placówek oświatowych. Przedmiotem konkursu było wykonanie przez dzieci pracy plastyczno-konstrukcyjnej przedstawiającej zabytek z wybranego miasta Polski z wykorzystaniem kartonowych pudełek w oparciu o przygotowaną przez nauczyciela instrukcję czynnościową. Naszą placówkę reprezentował zespół trzech dziewczynek z grupy Pszczółek: Natalia Salij, Julia Długowolska i Sandra Grudniewska, które wykonały Bazylikę Mariacką w Krakowie. Dziewczynki pracowały pod opieką nauczycielek Pani Tamary Kostrzewy i Iwony Wiewióry. Rozstrzygnięcie konkursu odbyło się 22 marca 2019r. w Przedszkolu nr 54 w Lublinie. Decyzją jury nasze przedszkolaki otrzymały wyróżnienie. Uroczystości wręczenia dyplomów i nagród towarzyszył występ przygotowany przez gospodarzy o treściach patriotycznych, a także wystawa pokonkursowa. Poziom konkursu był niezwykle wysoki, odznaczał się dużą inwencją twórczą i niezwykłym, indywidualnym ujęciem tematu konkursu. Jesteśmy dumni, mamy niezwykle uzdolnione przedszkolaki, którym życzymy dalszych sukcesów.

Przedszkolaki powitały Panią Wiosnę

Żegnaj, Marzanno, witaj, wiosno. Takimi słowami przedszkolaki z Kolorowej Akademii powitały 21 marca długo wyczekiwaną, kolorową i pachnącą Wiosnę. Pszczółki zabzyczały, żabki zakumkały, słoneczko zaświeciło i świat dokoła odmieniło. Pięknie przystrojone dziewczynki w kolorowych wianuszkach na głowie Marzannę utopiły zgodnie z ludowym zwyczajem pożegnania zimy. Wiosenne nastroje zapanowały wśród przedszkolaków, które wyraziły to w wierszach, piosenkach i tańcu. Wiosno, wiosno , wiosno ach to ty.

Słodka niespodzianka w Kolorowej Akademii

Mama Kamilki (naszego przedszkolaka) wszystko wie na temat pszczół. Zgodziła się pochwalić i podzielić swoją pszczelarską pasją z przedszkolakami. Na podsumowanie cyklu zajęć w kręgu tematycznym o zwierzętach naszych pól i lasów nie zabrakło lekcji o najważniejszych owadach i ich znaczeniu w życiu człowieka – pszczołach. Na tę okazję mama Kamilki przygotowała żywą prezentację etapów powstawania miodu, pokazała dzieciom pyłek pszczeli, plastry miodu, ul, strój pszczelarza i wszystkie atrybuty potrzebne do pozyskania miodu. Kamilka dzielnie pomagała mamie podczas słodkich zajęć. Na zakończenie spotkania dzieci mogły wszystkimi zmysłami kosztować różnych rodzajów miodu: faceliowy, wielokwiatowy, gryczany, rzepakowy , lipowy. Palce lizać!!!

czytaj całość

Poznajemy mieszkańców pól i lasów z leśnikiem

15 marca gościliśmy panią leśniczynę, która poszerzyła wiadomości dzieci na temat życia i zwyczajów zwierząt mieszkających w lasach i na polach. Przedszkolaki mogły pochwalić się swoją wiedzą, ale także wysłuchać leśnych ciekawostek: Dlaczego sarny i jelenie gubią poroże? Dlaczego niezwykłym ptakiem jest sowa? Dzieci entuzjastycznie przyjmowały wszystkie nowinki a spotkanie z leśną edukatorką przerodziło się w burzliwe leśne zebranie, gdyż temat bliski sercu wszystkim dzieciom a do przekazania wiele bardzo ważnych informacji.

czytaj całość

Spektakl teatralny "Muzyczne podróże – góry "

14 marca odbył się w naszym przedszkolu spektakl teatralny "Muzyczne podróże - góry" w wykonaniu Teatru Skrzat. Tym razem, przedszkolaki wraz z aktorami udały się w nasze polskie góry Tatry. Dzieci miały okazję zobaczyć strój góralski, posłuchać gwary góralskiej, przypomnieć sobie jakie zwierzęta zamieszkują w górach i jak należy zachowywać się na górskich szlakach. Słuchały góralskich piosenek i ochoczo tańczyły do góralskiej muzyki. Przedszkolaki aktywnie uczestniczyły w okraszonym dużą dawką humoru przedstawieniu- Hej!!!

Piłkarski trening w Kolorowej Akademii

To był niezwykły dzień dla naszych przedszkolaków. 13 marca odwiedzili nas trenerzy z Ostrowieckiej Akademii Piłkarskiej Kadet, którzy poprowadzili zajęcia sportowe we wszystkich grupach przedszkolnych. Nie trzeba było namawiać dzieciaków do sportowej zabawy. Z piłkarską pasją trenerzy pokazali dzieciom jak można czerpać radość z uprawiania sportu i jakie korzyści dają treningi. Początki są najważniejsze, a może wśród naszych przedszkolaków wyrosną przyszłe gwiazdy futbolu. Tego życzymy naszym dzieciom.

Strony: [1][2][3][4] ...[31]

Optymalizacja dla Mozilla FireFox - 1024 x 768                 Projekt: _DM_